Impotencja niejedno ma imię

Problemy z potencją niekoniecznie oznaczają chorobę, w przypadku młodego organizmu za przyczynę braku wzwodu podaje się głównie niewłaściwą dietę, stres oraz występowania zaburzeń psychicznych lub przyjmowanie leków, które negatywnie wpływają na osiągnięcie wzwodu. Statystyki pokazują, że co trzeci mężczyzna w swoim życiu będzie zmagał się z przewlekłym lub krótkotrwałym problemem ze wzwodem. Nie są to pocieszające dane. Zmiana stylu życia jest ważna, ale niekiedy jest niewystarczająca, bywa że impotencja może być przyczyną występowania wielu chorób.

Bagatelizowanie symptomów

Organizm człowieka jest układem powiązanym, działa w sposób całościowy. Czasami, niektóre objawy dają nam wskazówki, że z naszym ciałem dzieje się coś niedobrego. Problem z potencją może mieć zupełnie inne podłoże niż nam się zdaje. Nie wystarczy samo zażycie popularnego środka o nazwie Kamagra, aby wszystko wróciło do normy. Istnieją bowiem przewlekłe choroby, które nie sprzyjają potencji i erekcji. Przy powtarzających się kłopotach w łóżku należy schować dumę do kieszeni i odwiedzić specjalistę, który zleci nam szereg badań. Należy wykluczyć choroby układu krążenia oraz cukrzycę.

Cukrzyca kontra potencja

Mówi się, że cukrzyca zwiększa możliwość impotencji nawet trzykrotnie. To bardzo niepokojąca wiadomość, dlatego już w tym miejscu należałoby przemyśleć swoją dietę w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia cukrzycy typu II. Brak wzwodu u mężczyzn, którzy chorują na cukrzycę określany jest przez lekarzy, jako „ciche” jej powikłanie. Winowajcą jest tutaj głównie uszkodzenie układu nerwowego oraz wystąpienie zmian w ścianach naczyń krwionośnych. Nierzadko tętnice, żyły oraz naczynia włosowate zostają zwężone. Tym samym kończyny dolne oraz górne ulegają niedokrwieniu. Wszystko to utrudnia napływ krwi do penisa podczas podniecenia seksualnego. W przypadku tej choroby bardzo ważna jest właściwa profilaktyka, uprawianie sportu oraz unikanie palenia papierosów. Pacjent może wspomagać się środkami wzmagającymi potencję, takimi jak wspomniana już wcześniej Kamagra.

Nadciśnienie – złożona przyczyna impotencji

Do przyczyn problemów ze wzwodem zalicza się zwiększenie sztywności żył i tętnic, które doprowadzają krew do męskiego organu płciowego. Dodatkowo pacjenci, którzy są leczeni na nadciśnienie zażywają leki, które zmniejszają ciśnienie krwi. Co może być przyczyną braku właściwej reakcji fizycznej na bodziec erotyczny. U takich osób preparaty na bazie sildenafilu mogą być stosowane tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/