Dlaczego młodzi mężczyźni potrzebują Kamagry?

Zacznijmy od tego, czym są zaburzenia erekcji. Aby doszło do wzwodu, potrzebna jest zgodna współpraca mózgu, nerwów, hormonów i układu krążenia. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w rezultacie penis napełnia się dodatkową krwią, co powoduje jego unoszenie i usztywnienie. Z kolei mężczyźni z impotencją mają problemy z wywołaniem czy utrzymaniem erekcji. Niektórzy z nich w ogóle nie są stanie jej osiągnąć, nawet przy dużym podnieceniu. Inni z kolei nie umieją utrzymać wzwód na tyle długo, aby móc się kochać, mieć orgazm i dać go swojej partnerce.

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn zaburzeń erekcji. Wiele z nich można z powodzeniem leczyć. Inne są nieodwracalne, ale nie oznacza to końca życia seksualnego. Leki, takie jak Kamagra, przywracają zdolność osiągnięcia i utrzymania erekcji wystarczająco długo, by móc uprawiać seks i to nawet wielokrotnie. Kamagra pozwala osiągnąć orgazm u obydwojga osób uprawiających seks. Dodatkowo Kamagra działa niezależnie od pierwotnej przyczyny impotencji.

Zanurz się w lekturę, aby dowiedzieć się o przyczynach problemów z potencją i metodach leczenia.

Jak częste są zaburzenia erekcji?

Impotencja częściej występuje u starszych mężczyzn, ale dopada również tych młodych i to częściej, niż myślimy. Według Uniwersytetu w Wisconsin w Stanach Zjednoczonych, istnieje korelacja pomiędzy wiekiem, a ilością mężczyzn dotkniętych zaburzeniami erekcji. Na przykład, około 50 procent mężczyzn koło pięćdziesiątki i 60 procent tych koło sześćdziesiątki ma problemy z potencją.

Możesz czuć się zażenowany poruszaniem tego tematu ze swoim lekarzem, jednakże szczera rozmowa jest tego warta. Stawienie czoła problemowi prowadzi do dobrej diagnozy i odpowiedniego leczenia.

Problemy z potencją u młodych mężczyzn

Badanie opublikowane w 2013 roku w „Journal of Sexual Medicine” („Dzienniku Medycyny Seksualnej”) sugerują, że zaburzenia erekcji są częstsze wśród młodych mężczyzn, niż wcześniej sądzono. Badacze odkryli, że 26% mężczyzn poniżej 40. roku życia boryka się z impotencją. A połowa z tych 26% posiada ciężką postać zaburzeń erekcji.

Wyniki są porównywalne do tych, które mamy na temat starszych mężczyzn. Badacze wskazują również, że młodzi pacjenci z impotencją częściej niż starsi sięgają po papierosy czy narkotyki.

Co robić, gdy dosięgnie nas problem z potencją w tak młodym wieku?

Nie należy się załamywać. Medycyna od dwudziestu lat ma swoje sposoby, a dziś są one lepiej dostępne i w bardziej przystępnej cenie. Kamagra jest parę razy tańsza od Viagry, a działa tak samo, a nawet lepiej. To dlatego, że w każdej porcji Kamagry, niezależnie od formy (tabletki, żel, cukierki), jest aż 100 mg sildenafilu. To maksymalna dzienna dawka. Wystarczy więc jedna dawka Kamagry, a możesz się kochać przez cały wieczór albo całą noc.

Przyczyny zaburzeń erekcji w młodym wieku

Istnieje wiele potencjalnych psychicznych i fizycznych przyczyn impotencji. W niektórych przypadkach wystąpienie problemów z potencją jest oznaką innej, niezdiagnozowanej choroby. Leczenie jej może doprowadzić do cofnięcia się zaburzeń erekcji, ale nie musi, jeśli zmiany są już nieodwracalne. W takich przypadkach warto sięgnąć po Kamagrę.

Fizyczne przyczyny zaburzeń erekcji

Osiągnięcie i utrzymanie wzwodu wymaga zdrowego układu krążenia. Zatkane tętnice – schorzenie znane jako miażdżyca – jest jedną z potencjalnych przyczyn impotencji. Wysokie ciśnienie (powyżej 140/90, gdy norma wynosi 120/80) również może prowadzić do problemów z potencją.

Impotencja może być oznaką cukrzycy. Dzieje się tak, ponieważ wysoki poziom glukozy uszkadza żyły, włącznie z tymi doprowadzającymi krew do penisa, aby wywołać wzwód.

Otyłość to kolejny czynnik ryzyka, również dla cukrzycy czy nadciśnienia. Młodzi mężczyźni z nadwagą powinni podjąć odpowiednie kroki, aby zrzucić zbędne kilogramy. W jaki sposób możemy się dowiedzieć, czy ten problem i nas dotyczy? Wystarczy obliczyć swoje BMI (Body Mass Index). Aby to zrobić, weź swoją wagę w kilogramach i podziel ją przez wzrost w metrach do kwadratu. W Internecie znajdziesz mnóstwo kalkulatorów, które zrobią to za Ciebie i zinterpretują wynik. Powinieneś celować w BMI poniżej 25.

Zaburzenia hormonalne, takie jak niski poziom testosteronu, mogą przyczyniać się do zaburzeń erekcji. Inne możliwe hormonalne przyczyny problemów z potencją to zwiększony poziom prolaktyny, hormonu produkowanego przez przysadkę mózgową. Prolaktynę możesz kojarzyć jako żeński hormon potrzebny do produkcji mleka przez karmiącą matkę, ale u mężczyzn też on występuje. W odpowiednich ilościach przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w nadmiarze powoduje zanik erekcji czy nawet samej ochoty na seks. Często tak się dzieje w przypadku gruczolaka przysadki, gdy guz zaczyna sam produkować hormony w niekontrolowanych ilościach. Całe szczęście istnieją leki, które zmniejszają poziom prolaktyny do normalnego, a czasami gruczolaka usuwa się operacyjnie.

Za niski lub zbyt wysoki poziom hormonów tarczycy (tak zwana „niedoczynność tarczycy” lub „nadczynność tarczycy”) również mogą skutkować impotencją. Tak samo stosowanie sterydów, popularnych u młodych mężczyzn chcących zwiększyć swoją masę mięśniową.

Psychiczne przyczyny problemów z potencją

Uczucie seksualnego podniecenia, które prowadzi do wzwodu, zaczyna się w mózgu. Choroby takie jak depresja, stany lękowe czy nerwica, mogą zakłócić ten proces. Jednym z objawów depresji jest rezygnowanie z czynności, które wcześniej sprawiały nam przyjemność, takich jak seks z ukochaną osobą.

Stres związany z pracą, pieniędzmi, relacjami albo przykre wydarzenia życiowe mogą źle wpływać na potencję. W takich przypadkach Kamagra nie zadziała. Konieczne jest autentyczne podniecenie, aby lek uruchomił odpowiednie reakcje w organizmie. Kamagra pomaga na zaburzenia erekcji, a nie brak libido. Jednak często nie ma problemu z ochotą na seks, jednak lęk ogranicza męskie możliwości seksualne. W takich przypadkach Kamagra może pomóc przełamać kompleksy czy obawy, wpływając bezpośrednio na hydraulikę.